Geoblog.pl    AniaWaldek    Podróże    Tajlandia 2009    Poi Pet - Siem Reap

Poi Pet - Siem Reap

Kambodża
Kambodża, Siem Reap

Pobudka 4:30, wymeldowanie z hotelu, przemieszczamy się na dworzec gdzie bez kolejki kupujemy bilety i zadowoleni udajemy się na perony w poszukiwaniu naszego cudownego pociągu 3 klasy jadącego do miasta Aranyaprateth czyli granicy Tajlandii z Kambodżą. Idąc wzdłuż pociągu zdziwiliśmy się, że nie widać wolnych miejsc a do odjazdu było ponad 40 minut! Jedynie przedział dla mnichów nie był zatłoczony także 'uduchowieni' szybko zajęliśmy miejsca. Koszmar nadszedł wkrótce... Na każdej zapyziałej stacji czekał tłum, który wlewał się do pociągu. Ławki, bo nie można ich nazwać siedzeniami, zajęte były ponad przewidzianą ilość ( 2 osobowe przez 3, 3 osobowe przez 4 a nawet 5 skrzętnie upchanych osób!). Przejść ani wstać nie dało się nam w ciągu całej podróży ponieważ wszędzie stali ludzie, także w jednej mocno niewygodnej pozycji spędziliśmy prawie 6 godzin. Dojechawszy na stację Aranyaprateth, z ulgą opuściliśmy pojazd i sprawnie przedostaliśmy się do granicy Tajlandii. Przekroczenie dwóch granic poszło nam nad wyraz szybko, a jedyną uciążliwością był "spacerek" w pełnym słońcu z plecakami na grzbietach.Jesteśmy więc w Kambodży.Tu wynajmujemy wraz z poznanym przed chwilą Kanadyjczykiem państwową taksówkę (12 USD za osobę) i po 2,5 godzinach jesteśmy w Siem Reap.Jadąc zobaczyliśmy jak diametralnie różni się poziom życia w Kambodży od widzianego wcześniej.Domy zbudowane z byle jak skleconych desek,chude bydło pasące się przy drogach,brud i syf wszędzie,totalna bieda.Po przyjeździe idziemy wieczorem na spacer po mieście,które choć mocno rozbudowane dla turystów, swoimi atrakcjami nie poraża.Na ulicy ciemno gdyż co 10 latarnia świeci,ruch drogowy nieokreślony,asfaltu brak,kurz unosi się w powietrzu ogólnie bardzo nieprzyjemnie.Ale nie przyjechaliśmy tutaj oglądać miasta tylko zwiedzać świątynie Angkoru,więc po posiłku wracamy do hotelu odpocząć przed kolejnym dniem zwiedzania.

Zasoby: 68 wpisów68 19 komentarzy19 532 zdjęcia532 0 plików multimedialnych0

02.11.2009 - 23.11.2009